A szanszkrit szó első tagja azt jelenti, hogy élet (erő, életerő), a véda magyar fordítása pedig tudás (ismeret). Azaz az ájurvéda az élet tudománya.
Ez a több ezeréves indiai hagyomány nemcsak elvont filozófia, hanem praktikus életvezetési útmutató is. Segít abban, hogy miként éld az életedet úgy, hogy jól érezd magad a bőrödben és egészséges légy.
Ennek a tudástárnak a része az orvostudomány is, amit Indiában a mai napig magas szinten oktatnak, alkalmaznak. Az ájurvédikus orvoslás eszközei között pedig nem csak gyógynövényeket, étkezésre, mozgásra vonatkozó terápiákat, méregtelenítési eljárásokat, pszichológiai vonatkozású útmutatásokat találunk. Fontos része a rendszernek a masszázs is.
Ez egy olyan terápia, amelynek a célja az életerő áramlásának harmonizálása. Ez jól hangzik, de mégis mire hat? Mit érint?
Egy másik megközelítésben az ájurvédikus masszázs az egész testet érinti a fejtetőtől a kislábujjig. Fontos, hogy a legfőbb stresszraktárainkat kezeljük. Sajnos, ha az érzelmi és mentális stresszet nem dolgozzuk fel, akkor fizikai szinten fognak lerakódni. Hívhatjuk ezeket a helyeket parkolópályáknak is, ahol a feszültségeinket tároljuk.
Legjellemzőbb a hát, a nyak- és a vállfájdalom, hiszen a mindennapi élet stresszei főleg ezeken a területeken jelennek meg. Persze az életformából adódó rossz testtartás vagy mozgásszegény életmód se tesz jót ezeknek a területeknek, ahogy bizonyos betegségek következményei sem.
Miért fontos a hát kezelése?
Itt találjuk a gerincoszlopot. A gerinc idegrendszeri összeköttetései, illetve a gerincvelői folyadék áramlása minden testi, lelki működésünkkel összefüggésben áll.
A kezelés a gerinc legalsó pontjának masszírozásával kezdődik: a farokcsont az alap. A protokoll szerint ezután a gerinc mentén, majd a lapocka körül sajátos kör, végtelen, sprirál, vízszintes, illetve függőleges mozdulatsorokkal dolgozik a szakember.
Minden hagyomány kitüntetett területe. Az indiai tradícióban költőien az “Energia Óceánja” elnevezést kapta. A nyugati orvostudománynak egyre több bizonyítéka van arra, hogy bélrendszerünk a “második agyunk”. Saját tapasztalatból is tudjuk, hogy a gyomor és a belek milyen érzékenyen reagálnak az érzelmeinkre.
Az ájurvédikus masszázs egy mandalát fog rajzolni a testnek erre a központi részére. A mozdulatok másik fele pedig az emésztés folyamatát követi végig. Csodaszép élmény!
A kulcscsont, a szegycsont és a bordák védik a létfontosságú szerveket, a szívet és a tüdőt. Hányszor találkozunk mellbevágó hírekkel, szívszorító történetekkel...?! Jót tesz ennek a testrésznek a finom átmasszírozás a kulcscsont, a szegycsont, a bordák íve mentén.
Ezen a tájékon gyakran régről hozott emlékeket tárolunk. Adott pontok szisztematikus stimulálásával hatékonyan kilazítható ez a terület.
A stresszmentesítés érdekében fontos a végtagok, valamint a kéz és a talp átmasszírozása is. Nem maradhat ki az arc és a fül sem. Vajon miért? Olyan csodásan alkotott meg minket a természet, hogy bizonyos testrészeinken megtaláljuk belső szerveink térképét. Más megközelítésből pedig azért fontos ezeknek a területeknek a kezelése, mert számtalan olyan pontot érint a szakember, amelyekkel pozitívan befolyásolható az életerő áramlása.
Az ájurvédikus masszázs elengedhetetlen kelléke a szezámolaj vagy a szezámolajat tartalmazó gyógynövényes olajok.
Miért pont a szezámolaj?
Figyelem! Csak azt kend a bőrödre, amit meg is ennél! Ezért én csak ehető minőségű szezámolajat használok!
Az Árlistából válaszd ki a Neked megfelelő szolgáltatást, és a fenti képre kattintva egyszerűen meg tudod rendelni ajándékutalványodat.